Menu

Wakacje w Turcji

Wycieczki Analnya

Blog

Które tanie wycieczki w Turcji są warte uwagi?

Wakacje w Turcji zazwyczaj się znacznie tańsze niż wakacje w Polsce. I nie jest to wiedza tajemna. Wie o tym coraz więcej osób i dlatego w 2018 roku to właśnie Turcja była na drugim miejscu, jeśli chodzi o zagraniczne wakacje. Wypoczynek w Turcji nie jest drogi i coraz więcej osób może sobie pozwolić na taki wakacyjny wyjazd.


Niektórym do szczęścia na wakacjach potrzebna jest tylko plaża, słońce i ciepłe morze. W Turcji bez problemu znajdziemy te trzy rzeczy. Ale jeśli będziemy chcieli poobcować z historią, zobaczyć coś więcej niż tylko plaża czy hotel, to też możemy to zrobić. W zasięgu ręki i portfela każdego turysty jest wiele interesujących wycieczek fakultatywnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet ci, z mniej zasobnym portfelem. Nie wszystkie wycieczki i aktywności muszą być bowiem drogie. Już za kilka euro można, bowiem doskonale spędzić czas.

Tanie wycieczki fakultatywne i atrakcje w Alanyi

W Alanyi jest wiele różnych możliwości spędzania wolnego czasu. Podobnie jak w całej Turcji. Wycieczki fakultatywne są oferowane wszędzie i warto się na nie skusić. Można je nawet kupić zanim znajdziemy się w Turcji. Taka jest potęga internetu. Warto zwrócić szczególną uwagę na:

Obowiązkowy punkt zwiedzania jakim jest wizyta w hammamie. Wystarczy tylko jedna wizyta by zrozumieć, dlatego jest to obowiązkowy punkt każdego turysty w Turcji. Wizyta w łaźni tureckiej to nie tylko świetna przygoda, ale także doskonałe przygotowanie do szybkiego opalania. To gwarancja tego, że opalenizna będzie się dłużej utrzymywała.

Niesamowite zwiedzanie Alanyi z przewodnikiem. W bardzo przyjemny sposób można zobaczyć najważniejsze atrakcje Alanyi. Wyjechać kolejką linową na wzgórze Kale, zobaczyć twierdzę i meczet na wzgórzu, odwiedzić sad owocowy. Wszystko z polskim przewodnikiem, od którego można się wiele dowiedzieć.

Urokliwy i pełen wspaniałych wrażeń rejs statkiem pirackim. Nie tylko można poczuć się jak pirat, ale także można pływać w wielu ciekawych miejscach, do których łatwo nie dostaniemy się z brzegu. Można opalać się na pokładzie i oglądać Alanyie z morza. To piękny widok i bardzo miła rozrywka.

Czy warto wybrać się do kanionu Sapadere?

Jeśli będąc na wakacjach dopiero teraz dowiedzieliście się o istnieniu kanionu Sapadere, to pewnie zastanawiacie się, co to za mało znana atrakcja? Wszak Turcja kojarzy się raczej z Pamukkale, Efezem, Kapadocją, Alanyią i podobnymi miejscówkami. Fakt, kojarzy się najbardziej z nimi, co nie znaczy, że nie ma innych, niezwykle ciekawych miejsc do zwiedzenia.

Czytaj więcej

Czy warto iść na hamam?

Będąc na wakacjach na pewno spotkacie się z pojęciem hamamu. Większość osób, które systematycznie jeżdżą na wakacje do Turcji, pierwsze co robi, to odwiedza właśnie hamam. Ci, którzy po raz pierwszy są na egzotycznych wakacjach mogą nie wiedzieć dlaczego jest to takie popularne. Dlaczego łaźnia turecka jest taka popularna. Bardzo często ich zdziwienie rośnie kiedy dowiadują się czym jest hamam.

Czytaj więcej

Szukaj

WPISY